Hikayemiz ve Biz

Lavisio, Fransızca’da La Vision kelimesinden gelmektedir. N; neden-niçin-niye’yi temsil eden tüm n’lerden arınmış, görüş, vizyon, bakış açısını temsil etmektedir. Lavisio olarak bizler; geleceğe pozitif değerlerle odaklanan, üstün düşü kuran ve tasarlayanlar olmak istedik. Biliyoruz ki kurumlar geleceklerine pozitif ve güçlü odaklanırlarsa; istenen yönde değişim ve fark yaratırlar. Bizler de yolumuza bu bakış açısıyla devam ediyoruz ve attığımız her adımda yol daha da uzuyor. Önemli olanın yoldan keyif almak olduğunu biliyor ve hikayemizi paylaşıyoruz;

Eylül 2008; Yolculuğumuz, Erickson Coaching International İzmir’deki ilk eğitimi başlatır.

Dr.Zerrin Başer’in İzmir’deki ilk Erickson TASC eğitimine katılan Çakır Dilek Yunar ve Şebnem Erden merkezin kurulmasına ilk adımlarını atmış olurlar.

Şubat 2010; Profesyonel Erickson Koçları tarafından, kurumsal alanda koçluğu var etmek için Lavisio Kurumsal Gelişim Merkezi kurulur.

Kurumsal alanda profesyonel koçluğun ve koçluk bazlı kurumsal eğitimlerin İzmir’deki öncü şirketidir. Kurumlara koçlukla yeni vizyonlar sağlama odağı taşır ve bu sebeple ismi fransızca vizyon  kelimesinden gelir.

Şubat 2011; Denge Merkezi ile Erickson Coaching International Koçluk Eğitimi İşbirliği başlar

Profesyonel koçluğun daha çok kişi tarafından tanınması için bir çok yerde seminerler verilir. Bu seminerlerde koçluk eğitimine olan ilgi koçluk eğitimlerine katılımın sağlanmasına doğal bir yol açar bu da Lavisio’ya işbirliğini getirir.

Aralık 2010; Erickson Coaching International Yüksek Performanslı Takım Koçluğu Eğitimi ile kurumlarda Takım Koçluğu var edilir

Koçlarımızın yetkinliğine Takım Koçu ünvanı eklenir. Bu sayede bir çok kurum faaliyetlerine ve sosyal sorumluluk projelerine İzmir’de ilk defa kurumsal takım koçluğu ile fark katmaya başlanır.

Mayıs 2011; Koçlarımız Erickson Coaching International Dönüşümsel Eğitici Eğitimi alırlar

Erickson Coaching International kurucusu Dr.Marilyn Atkinson tarafından Erickson koçluk yaklaşımı ile nasıl katılımcı odaklı eğitim verileceği üzerine uluslararası bir programa katılınır. Bu eğitim ile kurumsal alandaki eğitimlerimiz taçlanır.

Eylül 2013 NV /  N-Vision adlı kurumsal Magazin’in ilk sayısı çıkar

Kasım 2013 NV / N-Vision adlı kurumsal Magazin’in ikinci sayısı çıkar

Mart 2014 NV / N-Vision adlı kurumsal Magazin’in üçüncü sayısı çıkar

Ekim 2014 
Kurumsal hayatta Koçluk Günleri teması ile ilke imza atarak 3 günde 4 profesyonel koçumuz ile toplam 30 seans profesyonel koçluk hizmeti verilir.

Mart 2014 

NV/ N-Vision kurumsal Magazinimizin üçüncü sayısı çıkar

Kasım 2014 
Faaliyetlerimizin içerisine dünyanın en eski liderlik gelişim organizasyonundan biri olan LMI programı dahil olur. Merkezimiz İzmir’de Erickson Coaching International sertifikalı ilk Uluslararası Takım Koçluğu Eğitimi düzenlenmesine aracılık eder.

Nisan 2015 
Büyümenin güzel etkileri bizi Bayraklı’daki yeni ofisimize getirir.

Temmuz 2015
Sporda Profesyonel Koçluk becerileri; tenis kulübü antrenörlerine verdiğimiz eğitimle konuşulmaya başlanır.

Ekim 2015
47 öğrenciye 17 Profesyonel Koç ile sosyal sorumluluk projelerine EÇEV dahil edilir.

Kasım  2015
Kurumsal Grup Koçluğu Projesi ile İzmir’de ilki başlatır. ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tanıtımında örnek proje olarak yer alır.

Mart 2016
Dünya genelinde 60 yıldır başarıyla kullanılan etkin bir koçluk aracı olan Birkman Envanteri bireysel ve kurumsal uygulamaları başlatılır.

Ekim 2016
Yaşayarak öğrenme ile tüm şirket fonksiyonlarını kapsayan ticari zeka oluşturmanın en etkili örneği ve alanında Dünya lideri  “Capsim” İş Simulasyonları ürünlerimize eklenir.

Ağustos 2017
Pisagor öğretisine dayalı bireysel ve kurumsal alanda matematiksel analiz sağlayan “Hayatın Algoritması” Eğitim ve seans hizmetleri merkezimizde verilmeye başlar.

Kasım 2017
İzmir’de Erickson Coaching International sertifikalı Uluslararası NLP Practitioner Sertifikasyon  Eğitimi düzenlenmesine aracılık eder.

Bugün :Birlikte değişime tanık olmak ve geleceği yaratmak için farklı uygulamalarla ilerliyoruz.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinrssyoutubeby feather