Hikayemiz ve Biz

Lavisio, Fransızca’da La Vision kelimesinden gelmektedir. N; neden-niçin-niye’yi temsil eden tüm n’lerden arınmış, görüş, vizyon, bakış açısını temsil etmektedir. Lavisio olarak bizler; geleceğe pozitif değerlerle odaklanan, üstün düşü kuran ve tasarlayanlar olmak istedik. Biliyoruz ki kurumlar geleceklerine pozitif ve güçlü odaklanırlarsa; istenen yönde değişim ve fark yaratırlar. Bizler de yolumuza bu bakış açısıyla devam ediyoruz ve attığımız her adımda yol daha da uzuyor. Önemli olanın yoldan keyif almak olduğunu biliyor ve hikayemizi paylaşıyoruz;

Eylül 2008; Yolculuğumuz, Erickson Coaching International İzmir’deki ilk eğitimi başlatır.

Dr.Zerrin Başer’in İzmir’deki ilk Erickson TASC eğitimine katılan Çakır Dilek Yunar ve Şebnem Erden merkezin kurulmasına ilk adımlarını atmış olurlar.

Şubat 2010; Profesyonel Erickson Koçları tarafından, kurumsal alanda koçluğu var etmek için Lavisio Kurumsal Gelişim Merkezi kurulur.

Kurumsal alanda profesyonel koçluğun ve koçluk bazlı kurumsal eğitimlerin İzmir’deki öncü şirketidir. Kurumlara koçlukla yeni vizyonlar sağlama odağı taşır ve bu sebeple ismi fransızca vizyon  kelimesinden gelir.

Şubat 2011; Denge Merkezi ile Erickson Coaching International Koçluk Eğitimi İşbirliği başlar

Profesyonel koçluğun daha çok kişi tarafından tanınması için bir çok yerde seminerler verilir. Bu seminerlerde koçluk eğitimine olan ilgi koçluk eğitimlerine katılımın sağlanmasına doğal bir yol açar bu da Lavisio’ya işbirliğini getirir.

Aralık 2010; Erickson Coaching International Yüksek Performanslı Takım Koçluğu Eğitimi ile kurumlarda Takım Koçluğu var edilir

Koçlarımızın yetkinliğine Takım Koçu ünvanı eklenir. Bu sayede bir çok kurum faaliyetlerine ve sosyal sorumluluk projelerine İzmir’de ilk defa kurumsal takım koçluğu ile fark katmaya başlanır.

Mayıs 2011; Koçlarımız Erickson Coaching International Dönüşümsel Eğitici Eğitimi alırlar

Erickson Coaching International kurucusu Dr.Marilyn Atkinson tarafından Erickson koçluk yaklaşımı ile nasıl katılımcı odaklı eğitim verileceği üzerine uluslararası bir programa katılınır. Bu eğitim ile kurumsal alandaki eğitimlerimiz taçlanır.

Eylül 2013 NV /  N-Vision adlı kurumsal Magazin’in ilk sayısı çıkar

Kasım 2013 NV / N-Vision adlı kurumsal Magazin’in ikinci sayısı çıkar

Mart 2014 NV / N-Vision adlı kurumsal Magazin’in üçüncü sayısı çıkar

 

Bugün :Birlikte değişime tanık olmak ve geleceği yaratmak için farklı uygulamalarla ilerliyoruz.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinrssyoutubeby feather